Charlotte

CHLEB

Wszystkie chleby i bagietki Charlotte są wyrabiane i pieczone na miejscu kilka razy dziennie. Ciasto robimy na zakwasie z dzikich drożdży żyjących na skórkach winogron z upraw ekologicznych. Chleb formowany jest ręcznie i wypiekany na kamieniu pod okiem doświadczonych piekarzy. Do naszych produktów wykorzystujemy mąkę pszenną i żytnią wysokiej jakości, sól morską i wodę. Nie używamy gotowych mieszanek ani polepszaczy.
Stosujemy wydłużony proces fermentacji, który ma ogromny wpływ na jakość pieczywa,
ponieważ bakterie mlekowe, które się wtedy rozmnażają, poprawiają wartość odżywczą chleba pszennego i wpływają na zmniejszenie nietolerancji glutenu.

Dzięki starej francuskiej recepturze, której podstawą jest proces fermentacji znany od czasów starożytnych, nasze pieczywo zachowuje świeżość przez wiele dni.

Chleb można kupić w Charlotte w godzinach otwarcia lub zamówić na miejscu albo telefonicznie: 662 204 555 (Warszawa), 600 807 880 (Kraków) oraz 608 646 966 (Wrocław) (do 5 bochenków). Przyjmujemy specjalne zamówienia na chleb bez dodatku soli, niezawierający drożdży. Mamy w sprzedaży także chleb o niskiej zawartości glutenu na kwasie gryczanym.

EU

Zamów on-line

W Warszawie zamówienia realizujemy na bieżąco w godz 10-19.30 w promieniu 7 km.

W Krakowie zamówienia na następny dzień przyjmujemy do godz 17:00
Dowieziemy Twoje zamówienie w promieniu 10 km do 2 godzin od wybranego terminu.

System zamówień online UpMenu

EU